Rynek oferuje coraz więcej możliwości poprawy wyglądu naszego auta. Poza dodawaniem czy zmianą elementów i podzespołów możemy postawić także na mniej oczywiste rozwiązanie – zmianę jego koloru. W takim przypadku mamy dwie możliwości – lakierowanie i oklejanie specjalną folią. W poniższym artykule skupimy się na tym drugim rozwiązaniu i zastanowimy się, czy jest warty inwestycji.
1. Folia na samochód a lakierowanie
2. Folie samochodowe – kolory i rodzaje
2. Folie ochronne
Folia na samochód a lakierowanie
Folia do oklejania samochodu jako metoda zmiany koloru auta ma szereg cech, dzięki którym może okazać się ciekawszym rozwiązaniem od klasycznego lakierowania. Zmiana koloru przy pomocy lakieru jest procesem znacznie bardziej czasochłonnym od oklejania. Generuje też większe koszty po stronie zamawiającego taką usługę. Dodatkowo, raz położony lakier nie może zostać w prosty sposób usunięty – działanie tego typu, w przeciwieństwie do oklejania samochodu nie jest procesem odwracalnym. Oba sposoby, poza zmianą dla całego auta, umożliwiają także zmianę koloru tylko jednego elementu – nie musimy się decydować na jedną barwę na całym samochodzie.
Folie samochodowe – kolory i rodzaje
Wybór kolorów i rodzajów folii jest naprawdę duży. Występują one w odmianach matowych i błyszczących, a także carbonowych, perłowych, satynowych czy metalicznych. Również palety barw są niesamowicie rozbudowane i właściwie każdy liczący się producent ma do zaoferowania coś innego i ciekawego. Dla odważnych firma AVERY wprowadziła na rynek modele typu ColorFlow, w których kolory płynnie przechodzą między sobą. 3M ma w swojej ofercie niezwykle wyglądające Matrix Black i Shadow Black, ale też zmieniającą kolor pod wypływem promieni słonecznych Gloss Flip Psychodelic. Dla szukających poczucia ekskluzywności swoją szeroką ofertę przygotowało także PWF.
Folie ochronne
Folia PPF na samochód jest specjalnym elementem ochronnym. Nie ma ona na celu zmiany barwy samochodu – jest zupełnie bezbarwna, zapewnia jednak ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi, takimi jak odpryskujące kamyczki, ślady po owadach, czy niewielkie otarcia. Składa się ona z rozciągliwego, przezroczystego poliuretanu, który dodatkowo posiada właściwości samoregenerujące. Całość jest pokryta powierzchnią odporną na promienie UV. Folia PPF do oklejania samochodu jest w tej chwili uznawana za najskuteczniejszą technologicznie formą zabezpieczenia lakieru naszego auta. Nadaje się ona nawet do zabezpieczania używanych pojazdów. Jeśli zależy Ci na gwarancji właściwego położenia folii, warto wybrać do tego uznaną firmę, jak na przykład Blingwrap, których ofertę znajdziesz na stronie https://blingwrap.pl/.
Artykuł partnera