Planujesz zakup auta i chciałbyś ograniczyć ryzyko z tym związane. Zweryfikuj jego historię zawartą w numerze nadwozia. Bowiem numer VIN zawiera istotne informacje o samochodzie, takie jak rok modelowy, miejsce produkcji, typ silnika czy przebyte naprawy serwisowe. Zatem jak sprawdzić numer VIN za darmo? Skorzystaj z proponowanych przez nas narzędzi i zyskaj pewność, że auto, którym się interesujesz jest warte swojej ceny.

Gdzie znaleźć VIN?

Najważniejsza lokalizacja numeru VIN to ta na umiejscowiona stałym elemencie samochodu. Doświadczenie pokazuje, że najczęściej producenci umieszczają kod VIN:

  • Pod maską,
  • Na desce rozdzielczej ( w pobliżu przedniej szyby),
  • Na ramie drzwi ( z lewej strony przy nadkolu)
  • Na drzwiach po stronie kierowcy,
  • Na przegrodzie czołowej,
  • Na słupku środkowym.

Jednak w zależności od marki, modelu czy rocznika numer nadwozia może być zlokalizowany w różnych, nawet trudno dostępnych miejscach. Jak widać lokalizacji tych może być naprawdę dużo a ich odnalezienie wiąże się z poświęceniem dużej ilości czasu i nerwów. Dlatego zawsze warto stosować sprawdzone narzędzia dostępne online, które pozwalają szybko określić dokładną pozycję numeru nadwozia. Jeżeli zastanawiasz się, gdzie jest VIN w samochodzie, który planujesz zakupić skorzystaj z naszego katalogu pojazdów i zobacz gdzie znajduje się numer nadwozia w samochodzie danej marki.

Jak sprawdzić samochód po numerze VIN za darmo?

Chcesz zdekodować numer VIN za darmo? Wystarczy, że wpiszesz go w poniższy formularz.

Jednak rozwiązanie to nie ujawni szczegółowej historii pojazdu. Jeżeli chciałbyś się upewnić, czy pojazd, którym jesteś zainteresowany nie brał udziału w wypadku, przechodził naprawy serwisowe lub czy trafił legalnie do kraju polecamy wykupienie rozbudowanej wersji raportu. Rozkodowanie VIN pozwala, bowiem na zweryfikowanie tego czy wyposażenie samochodu jest oryginalnie zamontowane przez producenta. Możemy także sprawdzić między innymi takie parametry samochodu jak kolor lakieru, wersje wyposażenia czy ilość poduszek powietrznych. A wszelkie niezgodności mogą sugerować, że auto ma za sobą np. jakieś usterki lub wypadek. Nie każdy wie, że rozkodowanie VIN pozwala również na weryfikację poprawności cyfry kontrolnej w numerze nadwozia.

Na uzyskanie pełnej historii pojazdu warto zdecydować się szczególnie wtedy, kiedy samochód został sprowadzony z zagranicy i po raz pierwszy będzie rejestrowany w Polsce. Szczegółowy raport pozwoli także na uzyskanie informacji o tym, czy auto nie pochodzi z kradzieży, bowiem dekoder VIN przeszukuje bazy skradzionych pojazdów. A niestety, ten problem pojawia się coraz częściej i dotyczy wszystkich aut (nawet tych najnowszych, które posiadają nowatorskie zabezpieczenia). Pamiętajmy o tym, że wydanie kilku złotych może uratować przed zdecydowanie większymi problemami związanymi z zakupem pojazdu, który nie jest bezwypadkowy lub pochodzi z kradzieży.