Wiele osób marzy o pięknym, zielonym ogrodzie, który w naturalny sposób przyciąga wzrok i zachwyca swoim urokiem. Jednym z kluczowych elementów takiego ogrodu są trawy ozdobne. Te delikatne rośliny dodają charakteru każdej przestrzeni. Sprawdź, co musisz wiedzieć, aby cieszyć się pięknymi trawami ozdobnymi w swoim ogrodzie.

Trawy ozdobne – gdzie można je posadzić?

Przed posadzeniem nasion koniecznie zapoznaj się z wymaganiami konkretnego gatunku. Większość traw ozdobnych preferuje stanowiska nasłonecznione i nieosłonięte. Istnieją jednak odmiany, które zdecydowanie lepiej rosną w półcieniu.

Trawy ozdobne są roślinami, które nie wymagają zaawansowanej, skomplikowanej pielęgnacji, dlatego polecane są osobom, które rozpoczynają przygodę z ogrodnictwem. Doskonale sprawdzają się jako wyznacznik stref w ogrodzie, ale mogą być również uprawiane w dużych donicach, umieszczonych na tarasie. Dzięki nim łatwo osłonisz się przed wzrokiem sąsiadów i przechodniów.

Jaki nawóz do traw ozdobnych?

Przed zasadzeniem traw ozdobnych warto zadbać o odpowiedni nawóz. Od kwietnia do końca lipca stosuje się niewielką ilość nawozu mineralnego, natomiast jesienią należy przygotować rośliny do zimy, wzmacniając je nawozem z odpowiednią dawką składników odżywczych. Gleba, w której zostały zasadzone trawy ozdobne, nie musi być często nawożona. Nie zachodzi również konieczność stosowania zbyt dużej ilości produktu, ponieważ trawy nie są zbyt wymagające. Przy tym procesie z pewnością przyda się odpowiedni siewnik do nawozu.

Oprócz nawożenia gleby, przy trawach ozdobnych kluczowe jest również odpowiednie uporządkowanie terenu dookoła. Sprawdzą się więc odpowiednio dobrane grabie ogrodowe, które pozwolą stworzyć estetyczny i uporządkowany teren zielony. Wybierając konkretny wariant, warto zwrócić uwagę na asortyment marki Cellfast, która oferuje solidne modele, gwarantujące pełen komfort użytkowania.

Przycinanie traw ozdobnych

Odpowiednim momentem na przycięcie traw ozdobnych jest początek okresu wegetacji, czyli wiosna, podczas której można zaobserwować wypuszczenie młodych pędów. Przeprowadzenie tego zabiegu jesienią może osłabić rośliny przed planowanym spadkiem temperatury. Warto zainwestować w trwałe nożyce do trawy, które znacząco ułatwią cały proces. Przykładowy model IDEAL od marki Cellfast będzie idealnym wyborem, ponieważ pozwala dotrzeć w trudno dostępne miejsca i ciąć pod dowolnym kątem.

Trawy ozdobne – nawadnianie

W pielęgnacji traw ozdobnych bardzo istotne jest ich nawadnianie. Regularnie podlewane rośliny, rosnące na stanowiskach nasłonecznionych nie są narażone na przesuszenie i osiągają właściwą wysokość. Aby zapewnić trawom ozdobnym odpowiednią porcję wody, warto wybrać funkcjonalny zraszacz ogrodowy. W asortymencie marki Cellfast znajdziesz szeroką gamę rozwiązań, wśród których z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

Podsumowanie

Trawy ozdobne mogą być doskonałym dodatkiem, zapewniającym piękne i harmonijne efekty w ogrodzie. Regularne nawożenie, przycinanie i odpowiednie nawadnianie to kluczowe czynniki zapewniające zdrowy wzrost i doskonały wygląd tych roślin przez cały rok.

Artykuł partnera