Wybór ubezpieczenia komunikacyjnego, szczególnie polisy OC, nie powinien wydawać się trudny, ponieważ wszystkie firmy ubezpieczeniowe oferują taki sam zakres ochrony. Najważniejszą kwestią do rozważenia wydaje się być w tym wypadku cena. Jednak koszt zakupu ubezpieczenia samochodu powinien być kluczowy wyłącznie wtedy, kiedy zależy nam na podstawowym zakresie ochrony. 

Dodatkowe polisy w ramach ubezpieczenia samochodu 

Wielu ubezpieczycieli oferuje dodatkowe wsparcie w ramach ubezpieczenia samochodu za darmo lub za niewielką dopłatą. Przy zakupie dobrowolnej polisy warto zweryfikować zakres ubezpieczenia, ponieważ może się on różnić w zależności od oferty towarzystwa ubezpieczeniowego. Kierowcy najchętniej korzystają z następujących rozszerzeń: 

  • Autocasco – polisa gwarantuje wypłatę odszkodowania w przypadku uszkodzenia samochodu z własnej winy, kradzieży pojazdu oraz w razie zniszczenia pojazdu w wyniku działania żywiołów, 
  • Assistance – polisa zapewnia usługi pomocowe w razie wypadku lub awarii samochodu,  
  • NNW – ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, które swoim zakresem obejmuje ochronę życia i zdrowia kierowcy oraz jego pasażerów, 
  • ochrona szyb lub opon, 
  • Zielona Karta – odpowiednik polisy OC na czas podróży samochodem do krajów, takich jak Albania, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Iran, Izrael, Macedonia, Maroko, Mołdawia, Rosja, Czarnogóra, Tunezja, Turcja i Ukraina. 

Ubezpieczenia dodatkowe dotyczą ryzyka ponoszonego przez osoby korzystające z pojazdów mechanicznych. To oznacza, że zabezpieczają je przed finansowymi konsekwencjami zdarzeń, do których sami doprowadzili. 

Na co jeszcze zwrócić uwagę przed wyborem ubezpieczenia samochodu? 

Po pierwsze, dobrym rozwiązaniem jest weryfikacja opinii o danym towarzystwie ubezpieczeniowym. Po drugie, warto korzystać z usług znajomego agenta ubezpieczeniowego, który pomoże wybrać najlepiej dopasowaną ofertę. Istotnym kryterium wyboru jest również sposób likwidacji szkody przez ubezpieczyciela oraz obsługa posprzedażowa. Wysokiej jakości usługi oferowane przez towarzystwa ubezpieczeniowe budzą lojalność u klientów. Dla wielu ubezpieczonych kluczowe znaczenie ma również szybkość działania firmy ubezpieczeniowej, co jest szczególnie widoczne w przypadku likwidacji szkody. Obecnie klienci towarzystw ubezpieczeniowych liczą również na obsługę online, dzięki czemu wiele spraw związanych z zakupem polisy i wypłatą świadczenia można załatwić bez wychodzenia z domu. Coraz więcej towarzystw oferuje Bezpośrednią Likwidację Szkód, co ułatwia ubezpieczonym zgłoszenie szkody z polisy OC sprawcy u swojego ubezpieczyciela. 

Ubezpieczenia samochodowe Warszawa – skorzystaj z oferty Eurofinance! 

Eurofinance to multiagencja ubezpieczeniowa specjalizująca się w ubezpieczeniach komunikacyjnych, która w swojej ofercie zebrała sprawdzone polisy kilkunastu firm ubezpieczeniowych. Agenci multiagencji dobierają idealnie dopasowane do potrzeb klienta ubezpieczenie samochodowe w Warszawie. Wieloletnie doświadczenie multiagencji Eurofinance jest gwarancją skutecznej opieki nad klientami. Mobilni doradcy ubezpieczeniowi docierają do klientów na terenie Warszawy i okolic. 

 Artykuł partnera