Na rynku znajdziemy przyczepy jednoosiowe, przyczepy lekkie oraz przyczepy motocyklowe. Z tego powodu niektórzy z nas mieć problem z wyborem właściwego modelu, szczególnie jeśli szukają przyczepy do transportu np. takiego pojazdu jak quad. Czym zatem kierować się przy wyborze przyczepy? 

Przyczepy jednoosiowe – przyczepy lekkie a przyczepy ciężarowe 

Przyczepy jednoosiowe to zdecydowanie jedne z najpopularniejszych przyczep, zarówno jeśli chodzi o zakup, jak i wynajem. Warto podkreślić, że ten typ przyczep dzieli się na dwie kategorie: przyczepy lekkie o ładowności do 750 kg oraz ciężarowe do 1800 kg. Co ciekawe, doświadczenie rynkowe pokazuje, że to właśnie przyczepy jednoosiowe lekkie są przez nas najczęściej kupowane. Wynika to przede wszystkim z tego, że przyczepy o DMC do 750 kg mogą być użytkowane przez posiadaczy prawa jazdy kategorii B. Na rynku znajdziemy szeroką ofertę tego typu przyczepek. Jednak decydując się na zakup przyczepy jednoosiowej powinniśmy przede wszystkim zastanowić, jakie gabaryty będą przez nas najczęściej transportowane, ponieważ zakres wymiarów skrzyni załadunkowej jest bardzo szeroki – od 1 do nawet 6m.  Z tego powodu przyczepki samochodowe tego typu doskonale nadają się do transportu mniejszych ładunków, np. takich jak materiały budowlane czy meble. 

Przyczepy motocyklowe i przyczepy do transportu quadów 

Nieco innego rodzaju przyczepkami są przyczepy motocyklowe oraz przyczepy do transportu quadów, które są dedykowane typowo do przewozu tych pojazdów. Co istotne, niektóre przyczepki motocyklowe mogą być doposażone w urządzenie najazdowe lub stabilizator jazdy AKS co zwiększa ich bezpieczeństwo. Z kolei przyczepki do przewozu quada mogą być wyposażone w trap, co zazwyczaj ułatwia załadunek w terenie. Co ciekawe, również uchylne platformy jednoosiowe świetnie nadają się do przewozu quadów, jednak mogą nam też z powodzeniem służyć jako przyczepka do przewozu motocykli. 

Przyczepy jednoosiowe, przyczepy lekkie, przyczepy motocyklowe – jak wybrać? 

Rozważając zakup przyczepki, zarówno jeśli chodzi o przyczepy jednoosiowe, przyczepy lekkie, przyczepy motocyklowe czy też przyczepy do przewozu quadów przede wszystkim powinniśmy kierować się tym jakie gabaryty będziemy przewozić, jakie uprawnienia posiadamy i to jakim autem będzie holowana przyczepa. Co ważne, większość z nas decydując się na zakup konkretnego modelu kieruje się swoim budżetem. Z tego powodu warto wnikliwie przejrzeć dostępne na rynku oferty, tak by wybrać przyczepkę do transportu, która będzie nam długo służyła. Wiele ciekawych propozycji, zarówno dotyczących sprzedaży, jak i wynajmu przyczep znajdziemy na stronie sklepu https://kubix.pl/. Warto skorzystać ze sprawdzonych kanałów dystrybucji oraz ofert najlepszych polskich producentów. 

 Artykuł partnera