Szukasz używanego samochodu typu SUV, który łączy w sobie przestronność, komfort, niezłe wyposażenie i atrakcyjną cenę? W takim razie Chevrolet Captiva może być ciekawą propozycją. To auto, które zadebiutowało na rynku w 2006 roku i doczekało się dwóch generacji, oferuje sporo zalet i stosunkowo niewiele wad. W poniższym tekście postaramy się przybliżyć jego historię, charakterystykę i główne atuty tego modelu, który zasługuje na uwagę wśród używanych aut za rozsądną kwotę.
Dwa słowa o historii auta
Chevrolet Captiva to auto, które powstało we współpracy z koncernem General Motors i koreańskim producentem Daewoo. Pierwsza generacja (2006-2011) była sprzedawana pod różnymi nazwami. Captiva była też bliźniaczo podobna do Opla Antary. Druga generacja (2011-2018) była już dostępna tylko jako Chevrolet Captiva. Otrzymała nowy design nadwozia, odświeżone wnętrza i poszerzoną gamę silników. Captiva to model, który nie należy do najpopularniejszych na rynku wtórnym, ale regularnie znajduje zwolenników.
Przyjrzyjmy się głównym atutom Chevroleta Captiva
Chevrolet Captiva to auto, które ma wiele zalet, które mogą przekonać do jego zakupu. Oto kilka z nich:
Przestronne wnętrze i przyzwoita jakość wykonania
Chevrolet Captiva to auto, które może pomieścić nawet siedem osób w trzech rzędach siedzeń. Przestrzeń dla pasażerów jest wystarczająca nawet dla wysokich osób, a fotele są wygodne i dobrze wyprofilowane. Jakość materiałów i spasowania jest na dobrym poziomie, choć niektóre plastiki mogą być nieco twarde. Auto posiada czytelną i funkcjonalną deskę rozdzielczą. Wnętrze jest wręcz idealne dla rodziny 2+2 lub 2+3.
Niezłe wyposażenie, napęd 4×4 i duży wybór silników
Chevrolet Captiva to auto, które poza bazową, najtańszą wersją oferuje całkiem niezłe wyposażenie. Wybierając auto II generacji produkowane w latach 2011-2018 jest jeszcze lepiej. Na jego pokładzie możemy m.in. klimatyzację automatyczną, elektryczne szyby i lusterka, radio CD/MP3 z wejściem AUX i USB, komputer pokładowy, tempomat, czujniki parkowania czy podgrzewane fotele. W wyższych wersjach znajdziemy także m.in. skórzaną tapicerkę, nawigację satelitarną, kamerę cofania, asystenta zjazdu ze wzniesień czy światła LED ze zintegrowanymi kierunkowskazami. Chevrolet Captiva to auto, które oferuje nam duży wybór silników. Są to zarówno jednostki benzynowe, jak i diesla o pojemnościach od 2 do 3.2 litra i mocy od 127 KM (diesel) do aż 258 KM (benzyna). Część z nich jest sprzężona z automatyczną skrzynią biegów i napędem na cztery koła.
Stosunkowo niski koszt eksploatacji
Chevrolet Captiva to auto, które nie jest drogie w utrzymaniu. Serwis ASO nie jest zbyt kosztowny, a części zamienne są względnie łatwo dostępne i niezbyt drogie. Spalanie silników jest umiarkowane jak na tę klasę auta i wynosi średnio około 6,6 do 7,5 litra dla diesla i od 9,1 do 11,5 litra na 100 km w przypadku benzyny.
Duża przestrzeń bagażowa szczególnie po złożeniu siedzeń
Captiva to model, który ma dużą przestrzeń bagażową. W zależności od tego, czy mamy pięcio-czy siedmioosobową wersję, możemy liczyć na 465 lub 85 litrów pojemności. Po złożeniu drugiego i trzeciego rzędu siedzeń, można uzyskać nawet 930 litrów. Bagażnik jest łatwo dostępny i ma regularny kształt.
Chevrolet Captiva oferuje dobry stosunek ceny do jakości auta
Ostatni atut, ale jakże ważny dla każdego, kto poszukuje używanego auta. Chevrolet Captiva to auto, które ma dobry stosunek ceny do jakości. Na rynku wtórnym możemy znaleźć egzemplarze z rocznika 2011-2012 w cenie około 40-45 tysięcy złotych. Za tę kwotę dostajemy auto, które jest przestronne, komfortowe, dobrze wyposażone i względnie ekonomiczne. Oczywiście jak w przypadku każdego zakupu używanego auta, trzeba pamiętać o sprawdzeniu jego stanu technicznego, historii, książki przeglądów, napraw itd. Dopiero wówczas możemy zyskać jako taką pewność, że dokonany zakup będzie służył nam przez kolejne kilka lat.
Podsumowanie
Chevrolet Captiva to auto, które może być dobrym wyborem dla osób, które szukają używanego samochodu typu SUV w cenie ok. 40 tys. zł. Jeśli masz dzieci, lubisz podróże i nie chcesz rezygnować z jazdy poza asfaltowymi drogami, Captiva może być trafnym wyborem.
Artykuł partnera