Coraz więcej osób decyduje się na ogrzewanie budynków za pomocą pomp ciepła. Znajdują one zastosowanie również do podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Mogą też pełnić rolę klimatyzatora. Doskonale sprawdzają się nie tylko w domach jednorodzinnych. Z powodzeniem można montować je również w budynkach użyteczności publicznej oraz w obiektach sakralnych. Sprawdzają się zarówno w nowych, jak i modernizowanych budynkach. Do najbardziej popularnych zalicza się powietrzne pompy ciepła.

Jakie są rodzaje pomp ciepła?

Osoby, które interesują pompy ciepła mają do wyboru ich kilka rodzajów. Mogą wybrać gruntową, wodną lub powietrzną. Te ostatnie są najmniej skomplikowane w montażu, nie trzeba wykonywać żadnych prac na działce. Są też stosunkowo tanie. W efekcie cieszą się one największą popularnością. Powietrzne pompy ciepła wykorzystują do podgrzewania wody użytkowej i wypełniającej instalację centralnego ogrzewania energię pobraną z powietrza. Warto dodać, że koszt ich eksploatacji jest bardzo niski, dzięki czemu inwestycja zwraca się dość szybko. Urządzenia te są coraz bardziej nowoczesne, w efekcie są doskonałym źródłem ogrzewania nawet przy naprawdę niskich temperaturach. Więcej przydatnych informacjo o tym, jak działa pompa ciepła i jakie są jej zastosowania znajdziesz w artykule, który został zamieszczony na stronie https://www.aircon.panasonic.eu/PL_pl/ranges/aquarea/.

Jakie zalety mają powietrze pompy ciepła?

Są one przede wszystkim bardzo wydajne. Instalując to powietrzną pompę ciepła, na kosztach ogrzewania można zaoszczędzić naprawdę niemałe sumy pieniędzy. Występuje ona w wersji monoblok, split oraz all in one, dzięki czemu każdy może wybrać model najlepiej pasujący do budynku, w którym ma być używana. Urządzenie to jest bezobsługowe, a sterować można nim za pomocą specjalnej aplikacji zainstalowanej w telefonie. Powietrzne pompy ciepła są bardzo przyjazne dla środowiska naturalnego. W czasie pracy nie emitują spalin, nie trzeba gromadzić na zimę zapasów paliwa ani martwić się, co zrobić z popiołem.

Artykuł partnera