Coraz więcej kierowców zdaje sobie sprawę z tego, że opony samochodowe powinny być w dobrym stanie, ponieważ mają ogromny wpływ na bezpieczeństwo. Nie ma przy tym znaczenia, czy ktoś w danym momencie stawia na opony letnie, opony zimowe, czy też opony całoroczne. Jeżeli głębokość bieżnika jest mniejsza niż granica bezpieczeństwa, należy jak najszybciej wymienić je na nowe.

  1. Opony samochodowe bez tajemnic
  2. Gdzie można zamówić nowe opony letnie i opony zimowe?
  3. Najważniejsze zalety opon całorocznych

Wielu specjalistów radzi, aby nowe opony zamawiać również wtedy, gdy na dotychczasowym komplecie przejechało się ponad 50 tysięcy kilometrów lub korzysta się z nich dłużej niż 4-5 lat. Oczywiście zawsze można podjechać do pobliskiej stacji diagnostycznej i poprosić o dokonanie oceny stanu opon, co powinno pomóc w wyeliminowaniu ewentualnych wątpliwości.

Opony samochodowe bez tajemnic

Często popełnianym błędem jest zakładanie, że jeżeli po oponach nie widać śladów zużycia, to nie ma sensu kupować nowych. Trzeba jednak mieć świadomość, że opony się starzeją, co wpływa na właściwości mieszanki gumowej. Istotne jest również to, czy opony były przechowywane prawidłowo.

Przy wyborze opon wcale nie trzeba znać się na samochodach, bo nowoczesny sklep internetowy ma wbudowaną specjalną wyszukiwarkę. Wystarczy, że internauta poda szerokość, profil i średnicę, a następnie wybierze, jaki rodzaj opon go interesuje. Rozmiar opony można sprawdzić na aktualnie używanych oponach lub znaleźć w internecie.

Gdzie można zamówić nowe opony letnie i opony zimowe?

W kategorii produktów opony samochodowe można znaleźć zarówno tańsze modele, jak i opony z najwyższej półki. W celu uniknięcia nietrafionych zakupów warto zapoznać się z opiniami innych klientów lub skorzystać z pomocy sprzedawcy. Dużą zaletą wspomnianej oferty jest to, że przed złożeniem zamówienia można zobaczyć, ile sztuk danego modelu jest dostępnych od ręki. Dzięki temu kierowca nie musi się martwić, że będzie musiał dłużej poczekać na dostawę. Opony wysłane są w ciągu 24 godzin od złożenia zamówienia, a koszty wysyłki ponosi sprzedający.

Gdyby jednak okazało się, że przez pomyłkę wybrało się nieodpowiednią szerokość opony, to klient ma aż 30 dni na ewentualny zwrot. Dzięki możliwości dokonania zakupu opon na raty każdy klient może kupić dokładnie takie opony, jakich potrzebuje.

Najważniejsze zalety opon całorocznych

Zamiast jednak skupiać się na oponach zimowych i letnich, warto rozważyć wybór opon całorocznych. Eliminują one problemy związane z koniecznością zadbania o miejsce do przechowywania nieużywanego w danym momencie kompletu.

Artykuł partnera