Kaski offroadowe mają wysuniętą szczękę oraz daszek chroniący przed słońcem. Z reguły są pozbawione szyby, dlatego należy wyposażyć się w gogle ochronne. W trosce o najmłodszych miłośników jazdy na motocyklu producenci wprowadzili na rynek modele off-road przeznaczone dla dzieci. Podpowiadamy, jak wybrać odpowiedni kask dla swojej pociechy.

Kask off-road dla dzieci – europejskie normy bezpieczeństwa

Kaski offroadowe służą do jazdy w wymagającym terenie, dlatego muszą odznaczać się wysoką wytrzymałością. O ile dzieci będą zwracały uwagę na intensywne kolory i fantazyjne malowanie skorupy, o tyle dorośli spojrzą na coś zupełnie innego. Chodzi oczywiście o parametry techniczne oraz spełniane normy bezpieczeństwa. Pamiętaj, że jeśli nie jesteś pewien swojego wyboru, najlepiej zasięgnąć rady specjalisty.

W Unii Europejskiej obecnie obowiązuje norma bezpieczeństwa ECE R22.05. W przyszłości zastąpi ją jednak norma ECE 22.06. Nowe przepisy z pewnością przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa starszych i młodszych motocyklistów.

Oprócz certyfikatów ECE można się spotkać z normami DOT (Departament of Transport) oraz Snell. Pierwsza obowiązuje kaski produkowane i dopuszczone do użytku na terenie Stanów Zjednoczonych. Testy Snell są przeprowadzane przez prywatną amerykańską fundację, a przyznanym certyfikatem mogą się poszczycić nieliczni producenci. Jedno jest pewne – certyfikat Snell otrzymują kaski zapewniające najwyższy stopień ochrony motocyklisty.

Kask motocyklowy offroad dla dzieci – modele warte uwagi

Na zakupie kasku motocyklowego nie warto oszczędzać. Często można spotkać się z opinią, że należy kupować najdroższy kask, na jaki nas stać. Czy jednak owa reguła ma zastosowanie w każdym przypadku? Czy można kupić funkcjonalny i bezpieczny kask offroad do 500 zł?

Okazuje się, że jak najbardziej! Przykładem może być kask offroadowy IMX FMX-01 Junior, który obecnie kosztuje tylko 369 zł. Skorupa została wyprodukowana z poliwęglanu i występuje w 2 wielkościach. Dodatkowo kask IMX FMX-01 Junior ma 3 rozmiary EPS-u, co pozwala na indywidualne dopasowanie do kształtu głowy dziecka.

Kask IMX Racing FMX-01 Junior

Z większym wydatkiem musimy się liczyć w przypadku kasku Airoh Wraap Junior. Komfort użytkowania zapewnia anatomiczna budowa wnętrza oraz wydajny system wentylacji.

Kask offroadowy Airoh Wraap Junior

Więcej kasków offroad dla dzieci znajdziesz na stronie Dobrych Sklepów Motocyklowych: https://dobresklepymotocyklowe.pl/kaski/off-roadowe.

Gdzie poszukać dobrego kasku offroad – szeroki wybór na Dobre Sklepy Motocyklowe

Jeśli poszukujesz kasku offroad odpowiedniego dla dziecka, stawiaj na sprzęt najwyższej jakości. Wysoka ochrona głowy przed kamieniami i gałęziami oraz skuteczne zabezpieczenie podczas przewrotki odgrywają tutaj kluczową rolę. Za najlepsze uchodzą kaski wykonane z twardych i sztywnych materiałów, takich jak włókna szklane, aramidowe, węglowe czy organiczne. Charakteryzują się lekkością, a także odpornością na warunki atmosferyczne, wysoką temperaturę i ścieranie.

Czołowi producenci niejednokrotnie stosują własne, innowacyjne technologie produkcji skorupy, znacznie podnoszące ich wytrzymałość. Nie martw się, jeśli nazwy poszczególnych tworzyw niewiele Ci mówią. Cały asortyment prezentowany na stronie Dobrych Sklepów Motocyklowych został dokładnie sprawdzony przez specjalistów. Tym samym możesz mieć pewność, że wybrany kask offroadowy dla dziecka spełni Twoje oczekiwania.

Zwróć szczególną uwagę na rozmiar kasku. Tylko odpowiednie dopasowanie zapewni optymalną ochronę i pełen komfort użytkowania.

Artykuł partnera