Chcesz wygodniej korzystać ze swojego samochodu w trakcie zimy? Pomyśl o zamontowaniu w nim systemu ogrzewania postojowego webasto!

Czym jest system webasto?

Webasto, inaczej ogrzewanie postojowe, jest rodzajem systemu przeznaczonego do samochodów, którego zadaniem jest ogrzewanie ich w trakcie postoju.

Wobec tego webasto ogrzewanie jest w stanie zapewnić odpowiedni komfort dla kierowcy pojazdu oraz dla pasażerów wtedy, gdy na zewnątrz panują niskie temperatury. Warto też wskazać, że niesie on za sobą dodatkowe korzyści dla silnika pojazdu oraz dla środowiska naturalnego, o których piszemy w dalszej części.

Rodzaje systemów webasto

Webasto jest systemem występującym w wielu wariantach, dlatego właściciel samochodu może wtedy zdecydować się na dobranie takiego rodzaju ogrzewania postojowego, który będzie odpowiadał jego wymaganiom.

Systemy te można podzielić na różne rodzaje, między innymi pod kątem sposobu ich zasilania oraz meto działania.

Ogrzewanie postojowe może mieć formę ogrzewania zasilanego elektrycznie oraz zasilanego za pomocą paliwa. To elektryczne przeznaczone jest do używania w garażach, które nie są ogrzewane. Z kolei to paliwowe wykorzystuje paliwo w pojeździe po to, ogrzewać go w dowolnym miejscu, dlatego pod tym względem jest ono bardziej wszechstronne od elektrycznego.

Dodatkowo ogrzewanie postojowe może być podzielone na suche i na mokre. To suche nie jest łączone z układem chłodzenia, natomiast to mokre jest z nim łączone. Suche ogrzewanie jest łatwiejsze w montażu i tańsze od ogrzewania mokrego.

Jakie zalety ma ogrzewanie postojowe?

Ogrzewanie postojowe samochodu jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Dlaczego warto zdecydować się na jego zamontowanie?

Wśród najważniejszych zalet systemów webasto wskazuje się między innymi na:

  • większy komfort termiczny samochodu w trakcie zimy, gdy pojazd jest parkowany na zewnątrz

  • brak konieczności skrobania szyb, rozmrażania zamków, ponieważ zamarznięty samochód ulega łatwemu rozgrzaniu od środka

  • oszczędność czasu związana z przygotowaniem pojazdu do jazdy w trakcie zimy

  • wygodne sterowanie, ponieważ może ono odbywać się pilotem, a także może być zaprogramowane, dlatego może uruchamiać się automatycznie o określonych godzinach

  • zredukowanie ilości paliwa oraz mniejsze wydzielanie szkodliwych spalin w porównaniu z rozgrzewaniem pojazdu za pomocą uruchomionego silnika

Z różnymi wariantami, w jakich występuje webasto ogrzewanie postojowe można zapoznać się już teraz na stronach internetowych producentów takich systemów i w sklepach, które mają je w ofercie.

Artykuł partnera