Właściciele myjni samochodowych lub osoby, które planują taką inwestycję, powinny mieć na uwadze to, że wybór chemii do myjni samochodowej jest jednym z najistotniejszych elementów, które mają wpływ na powodzenie biznesu. Wobec ogromnej ilości produktów dostępnych na rynku nie jest to zadanie wcale łatwe. Co gorsza, nie jest także jednorazowe. Oznacza to, że raz dobrane środki powinny być regularnie weryfikowane i zmieniane. 

Chemia do myjni bezdotykowej 

Wybór chemii do myjni samochodowej to niełatwe zadanie. Specjaliści podkreślają fakt, że powinna ona być dostosowana nie tylko do upodobań klientów, a także do specyfiki danego miejsca. Warto pamiętać o tym, że w każdym punkcie może sprawdzać się nieco inny zestaw. Głównie ze względu na to, że efektywność mycia zależy nie tylko od samego środka, ale także od twardości wody.  

Dodatkowo chemia samochodowa powinna być dobrana do warunków panujących na zewnątrz, a więc do pory roku. Myjnia samochodowa to biznes sezonowy. Wiąże się to z tym, że zupełnie inne zabrudzenia na karoserii powstają latem, a inne podczas zimy. Chemia do myjni bezdotykowej BKF jest dostosowana do zmian pogodowych, a każdy właściciel myjni może przygotować się z tymi produktami na każdą ewentualność. Dodatkowo specjaliści, którzy pracują w sklepie, posiadają odpowiednią wiedzę, dzięki której pomogą w odpowiednim zatowarowaniu myjni. 

Chemia do mycia samochodówpatrz na skład 

Wybierając dany środek do mycia pojazdu warto zwrócić uwagę na skład chemiczny, który on zawiera. Poszczególne substancje mają nieco inne zadania i możliwości, dlatego znając ich zastosowanie będziesz mógł dobrać ten najlepszy. 

Najczęściej wykorzystywaną substancją jest surfaktant. Posiada on części, które rozpuszczalne są w wodzie oraz w oleju. Ma on wpływ na zwilżanie powierzchni, pomaga więc w rozpuszczaniu brudu. W składzie może pojawić się także sekwestrant, który odpowiada za wyłapywanie jonów metali w wodzie. Ma szczególne zastosowanie w przypadku twardej wody, gdyż pomaga w wyłapywaniu znajdującej się w niej jonów metali wapnia czy magnezu. Oczywiście ma on jedynie działanie pomocnicze, jednak właściciele myjni, w których jest twarda woda, powinni poszukiwać środków z jego dodatkiem.  

Często znajdują się w nich także różnego rodzaju kwasy oraz zasady. Zasady pomagają w rozpuszczaniu tłuszczy, a kwasy mają wpływ na inne zabrudzenia np. te powstałe z kamienia.  

Każdy z tych elementów ma swoje odrębne zadanie, jednak najlepiej działają w połączeniu.  

Na co warto zwrócić uwagę wybierając chemię do myjni samochodowej? 

Wybór odpowiednich preparatów powinien stanowić jeden z pierwszych elementów podczas planowania całego biznesu. Wynika to z tego, że środki dobierane są także do rodzaju myjni. W zależności od tego czy dysponujesz punktem obsługującym proszek czy płyn, głównym elementem czyszczącym będzie szczotka do myjni lub pistolet, wybór będzie nieco inny. Wpływ na to mają także przyzwyczajenia i wybory klientów z okolicy. Należy poznać ich zwyczaje i sprawdzić, jaki rodzaj będzie miał lepsze zastosowanie.  

Najważniejszym jednak aspektem podczas wyboru powinna być jakość. Najlepiej więc poszukiwać sprawdzonych dostawców, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie i prestiż na rynku. 

 Artykuł partnera