Uszkodzona turbina to diagnoza, która przyprawia wielu kierowców o ból głowy – jak wiadomo, wymiana turbosprężarki może mocno uderzyć w naszą kieszeń. Jednak nie zawsze musimy decydować się na zakup nowej części – niektóre turbosprężarki można naprawić poprzez regenerację. Jak zrobić to profesjonalnie? 

Wymiana czy regeneracja turbosprężarek? 

Chociaż turbosprężarki są zaprojektowane tak, by działały przez długi okres czasu, ich awarie nie są rzadkością. Nic w tym dziwnego, bowiem turbina to element działający w trudnych warunkach – jest mocno obciążony i narażony jest na ogromne temperatury. W przypadku uszkodzenia tej części mamy dwie możliwości, takie jak wymiana lub regeneracja turbosprężarki. Co wybrać? Zakup nowego elementu to dosyć wysoki koszt – tym bardziej, że nie warto ryzykować z nabyciem niemarkowego zamiennika. Jeśli, jednak ta cześć nie została mocno uszkodzona można ją zregenerować. Proces ten polega na wymianie zużytych elementów i dokładnym oczyszczeniu pozostałych. Regeneracja turbosprężarki ma kilka zalet – jedną z nich z pewnością jest cena. 

Profesjonalna regeneracja turbosprężarek 

Doświadczenie pokazuje, że regeneracja turbosprężarek do dobra alternatywa w przypadku awarii turbiny. Jednak usługa tego typu wymaga fachowego podejścia. Warto wybrać zakład, który zagwarantuje nam wysokiej jakości profesjonalną usługę regeneracji, która wyzwoli maksymalną moc turbosprężarki. Znaczenie ma także solidny park maszynowy. Jedną z takich firm jest serwis KRYMAR, który wyposażony jest nie tylko w standardowe urządzenia, których można spodziewać się w warsztacie – to technologiczne laboratorium. Na wyposażeniu zakładu znajdują się nowoczesne i zaawansowane technologicznie urządzenia, takie jak: doważarki SCHENCK i CIMAT, flowbench CIMAT TURBO TEST EXPERT, piaskarki MATT, myjki ciśnieniowe, wyposażona tokarnia oraz dwie maszyny do regeneracji filtrów i katalizatorów FFSolution: FH2 i FH3 Semi Double. Co więcej, w firmie naprawiana jest także elektronika sterująca i aktuatory do turbosprężarek. A doświadczeni specjaliści pracują z zachowaniem ogromnej czystości, co znacznie sprzyja regeneracji turbosprężarek i filtrów. 

KRYMAR – regeneracja turbosprężarek z opcją wysyłki 

Wspomniany wcześniej warsztat KRYMAR sprawdzi się nie tylko w sytuacji, gdy konieczna będzie regeneracja turbosprężarek, ale także w przypadku konieczności regeneracji filtra cząstek stałych (DPF/FAP, GPF) lub katalizatora (DOC, AOC, SCR i inne). Co więcej mimo tego, że siedziba serwisu znajduje się w Białymstoku, zakład świadczy też usługi z opcją wysyłki. Bez względu na to czy w wyszukiwarkę wpisujemy hasło: regeneracja turbosprężarek Ostrów Mazowiecka lub naprawa turbiny Łomża, możemy być pewni, że z warsztatu firmy nasza turbosprężarka trafi pod wskazany przez nas adres w Polsce lub w innym kraju Europy. 

Więcej informacji na ten temat usługi można znaleźć na platformie www.turbokrymar.pl. 

Warto podkreślić, że regeneracja turbosprężarek to dobra praktyka – szczególnie, jeśli nasza uszkodzona turbina trafi we właściwe ręce. 

Artykuł partnera