Jeśli nagle wyczerpie się akumulator w aucie, jest to bardzo nieprzyjemna niespodzianka: samochód błyskawicznie zamienia się ze środka transportu w nieruchomość. Korzystając z awaryjnego odpalania samochodu w Poznaniu dowiesz się, co zrobić, gdy bateria się wyczerpie i jak zapobiegać takim incydentom. Ale co najważniejsze, pracownik pomocy akumulatorowej bezpiecznie i sprawnie uruchomi samochód przy użyciu profesjonalnego boostera rozruchowego. Zawsze wykonuje test obciążeniowy baterii, aby dowiedzieć się, w jakim jest stanie. Jeżeli uległa uszkodzeniu lub jej żywotność dobiegła końca fachowiec przywiezie nowy akumulator i zamontuje go w samochodzie.

Awaryjne odpalanie samochodu w Poznaniu– czasami lepiej zaufać fachowcom

Na pewno każdy kierowca wie, jaka jest funkcja akumulatora w samochodzie? Czyli:

 • Jest odpowiedzialny za zasilanie rozrusznika podczas uruchamiania silnika
 • Zaopatruje odbiorców (światło, urządzenia, grzejniki elektryczne, reflektory itp.) podczas pracy silnika, jako uzupełnienie generatora, jeśli moc generatora nie wystarcza dla wszystkich odbiorców
 • Gdy silnik jest wyłączony, niezależnie zasila elektronikę samochodu.

Dlatego logiczne jest, że uruchomienie samochodu przy rozładowanym akumulatorze jest problematyczne. A poza tym nie ma możliwości włączenia zapłonu, występuje brak zasilania do centralnego zamka itp., Co zrobić, gdy spieszymy się na ważne spotkanie lub na wywiadówkę do szkoły dziecka? Pamiętaj, profesjonalna pomoc to nie tylko sprawna, ale również bezpieczna usługa, której efektem jest uruchomienie samochodu bez jakiejkolwiek awarii. Więc zapisz dane adresowe i numer telefonu do pomocy akumulatorowej:

Awaryjne odpalanie samochodu Poznań

 • Motofrancuzy Maciej Mikołajczak
 • tel.: 728 280 270
 • Godziny pracy 6:30 – 22:30.

Awaryjne odpalanie samochodu z akumulatora innego pojazdu

Najczęstszym sposobem na uruchomienie samochodu wykorzystywanym przez kierowców w Poznaniu, gdy bateria jest rozładowana, jest odpalenie go z akumulatora innego samochodu. Ale w tym przypadku pamiętaj o przestrzeganiu kilku ważnych zasad, aby pomóc sobie i nie zaszkodzić pojazdowi dawcy prądu.

Korzystaj wyłącznie z pojazdu o podobnej lub większej pojemności akumulatora. Odpalanie ciężkiego SUV-a z samochodu kompaktowego to zły pomysł! Napięcie sieci pokładowej również powinno być identyczne: w przypadku niektórych ciężarówek wynosi 24 wolty w porównaniu ze zwykłymi 12 woltami w przypadku samochodu osobowego, należy to wziąć pod uwagę. Samochód dawcy należy rozgrzać, dzięki czemu uruchomienie auta będzie łatwiejsze.

Jeśli wszystkie zasady są brane pod uwagę, możesz rozpocząć uruchamianie samochodu:

 • Ustaw samochody obok siebie, wyłącz wszystkie urządzenia i muzykę w obydwu.
 • Połącz dodatnie zaciski samochodów z zaciskami czerwonego przewodu startowego.
 • Podłącz czarny zacisk przewodu do ujemnego zacisku dawcy prądu.
 • Następnie zaczep pozostały czarny klips na niepomalowanej metalowej części pojazdu.
 • Zatrzymaj silnik dawcy, jeśli działał wcześniej.
 • Spróbuj uruchomić silnik w swoim pojeździe.
 • Jeśli wszystko pójdzie dobrze, odłącz przewody zaczynając od czarnego.

Jak naładować akumulator i odpalić samochód?

Jeśli nie ma możliwości skorzystania z usług dawcy prądu, możesz samodzielnie naładować rozładowany akumulator. W pojazdach z manualną skrzynią biegów problem można rozwiązać, ciągnąc go na hol lub pchając ręcznie. Podczas jazdy wał korbowy otrzyma impuls z kręcących się kół i uruchomi się silnik. Włącz zapłon, wrzuć drugi lub trzeci bieg, wciśnij sprzęgło i ruszaj, najprawdopodobniej silnik się uruchomi. Warto jednak pamiętać, że ta metoda nie jest odpowiednia dla samochodów z automatyczną skrzynią biegów a także z głębokim rozładowaniem.

Jeśli ta metoda Ci nie odpowiada, istnieje możliwość zastosowania specjalnej ładowarki ładującej baterię prądem stałym lub powerbanku. Problem w tym, że nie każdy kierowca ma takie urządzenia w bagażniku. A przecież można w Poznaniu kupić zarówno ładowarkę automatyczną, prostownik, kable rozruchowe i spać spokojnie. I jeszcze jedna wskazówka: jeśli samochód stoi kilka miesięcy, a nawet lat, a żywotność baterii dobiega końca, lepiej nie marnować czasu i wysiłku na uruchomienie auta, tylko od razu kupić nową baterię. Pogotowie akumulatorowe Poznań jest firmą która zajmuje się również sprzedażą baterii i dodatkowych urządzeń, wystarczy, że zadzwonisz i zamówisz potrzebne urządzenia.To uchroni Cię od kłopotów!

Artykuł partnera