Leasing samochodów – to nadal bardzo popularna metoda wykorzystywana przez przedsiębiorców do obniżenia kosztów i jednoczesnego zapewnienia sobie dostępu do nowoczesnej floty pojazdów w firmie. Nie powinno być zaskoczenia, że ta forma finansowania jest ciągle popularna, natomiast może pojawić się pytanie, gdzie szukać ofert aut w leasing, na co zwrócić uwagę, by wybrać najlepszą propozycję. Firma, która będzie chciała sięgnąć po leasing powinna również wziąć pod uwagę to na jakich autach będzie jej zależało.

Oferty leasingu w największych miastach – wybierz sprawdzone finansowanie

Leasing operacyjny Poznań to oferta skierowana do przedsiębiorców, którzy chcą sięgnąć po nowy samochód do firmy, ale jednocześnie nie chcą finansować zakupu, lecz wolą wykorzystać inną formę finansowania. W przypadku leasingu można obecnie liczyć na bogatą flotę pojazdów przygotowywaną przez firmy, które leasing oferują. Co warte podkreślenia leasing nie wiąże się tylko z nowymi pojazdami, lecz może być formą finansowania także w przypadku aut używanych. Firmy oferujące auto skup Poznań dość często klientom zainteresowanym kupieniem auta oferują finansowanie w formie leasingu operacyjnego. Jeśli więc komuś leasing kojarzy się tylko z samochodami z salonu to jest w błędzie i na taką formę finansowania zdecydować się można także w momencie gdy wybieranym samochodem będzie Toyota Yaris używana czy używana Toyota Avensis i każdy inny model auta już mający wcześniej właściciela. Znaczenia nie ma wiek samochodu, tylko forma prawna, w której dojdzie do jego przekazania przedsiębiorcy.

Dlaczego leasing cieszy się taką popularnością?

Wiele osób może postawić pytanie – dlaczego przedsiębiorcy tak chętnie decydują się na leasing operacyjny? Co sprawia, że ta forma finansowania cieszy się tak dużą popularnością, skoro tytuł własności nie jest przenoszony na przedsiębiorcę. W rzeczywistości jest kilka czynników, które decydują o tym, że leasing cieszy się popularnością. Na uwadze warto mieć takie kwestie jak:

  • brak lub minimalny wkład własny
  • raty za użytkowanie samochodu
  • możliwość wliczenia rat w koszty działalności
  • możliwość odliczenia podatku VAT
  • kwestia serwisu samochodu po stronie leasingodawcy.

Przedsiębiorca, który decyduje się na leasing samochodu nie staje się jego właścicielem, pozostaje jako leasingobiorca wyłącznie użytkownikiem danego pojazdu. To zaś doprowadza do sytuacji, w której jeśli coś z autem będzie się działo, kwestie napraw stoją po stronie leasingodawcy, który pozostaje właścicielem pojazdu. Jednocześnie firma wybierająca leasing otrzymuje mechanizm, który pozwala jej optymalizować podatki w firmie. Leasing dla wielu przedsiębiorców to szansa na to, by zmniejszać zobowiązania podatkowe, a jednocześnie stale mieć od dyspozycji atrakcyjną flotę pojazdów. Brak lub minimalny wkład własny sprawią, że firma może decydować się na leasing w momencie, gdy potrzebuje mieć w firmowej flocie kilka samochodów i nie ma możliwości dokonania jednorazowo tak dużego wydatku na ich zakup.

Artykuł partnera