Jeszcze nigdy luksusowe auta z serii premium i biznes nie cieszyły się tak dużą popularnością wśród konsumentów. Trzeba przyznać, że mimo wielu niekoniecznie dobrych zmian, Polska gospodarka rozwijała się przez lata w imponujący sposób (głównie za sprawą internetu). Dziś nikogo na ulicy nie zaskakuje widok najbogatszych wersji samochodów takich firm jak np. BMW, Mercedes, Lexus itp. Warto więc zastanowić się nad tym, czy lepiej jest je kupić, czy jednak wynająć. Zobacz, jak wygląda profesjonalnie przygotowana oferta i co do zaprezentowania ma renomowana wypożyczalnia aut luksusowych

Czy wynajem aut luksusowych jest opłacalny?

Gdy rozmawiamy na temat aut luksusowych, powinniśmy brać pod uwagę nie tylko prestiżowe marki, ale i ich flagowe modele najwyższej klasy. Co to oznacza w praktyce? 

Prawdopodobnie każdy zna różnice między standardowym wyposażeniem marki Mercedes lub BMW, a ich najpopularniejszymi seriami z wysokiej półki – AMG lub M-Pakiet. Gdy porównamy jazdę tymi dwoma konfiguracjami, zauważymy realną różnicę osiągów, przyjemności z jazdy i komfortu – na co przełożenie ma nie tylko mocniejszy silnik, ale i wyposażenie wnętrza. Jeśli więc jesteś miłośnikiem samochodów z klasy premium/sport/biznes, lecz nie chcesz przywiązywać się na długo do jednej opcji, wypożyczalnia aut luksusowych to miejsce, w którym znajdziesz wiele interesujących propozycji dla siebie. 

Jak to wygląda w kwestii cen? Sprawdźmy. Przekonasz się, że naprawdę nie jest to aż tak straszne, jak przedstawia to większość osób, które nie miały okazji korzystać z najmu aut luksusowych. 

Koszt najmu krótkoterminowego i rata leasingowa

Leasing to najpopularniejsza forma finansowania aut prestiżowych. Wymaga on jednak: 

 • uiszczenia wpłaty własnej na poziomie 10-20% wartości auta (co daje nam ok. 30-80 tys. zł w przypadku pojazdów z tej serii), 
 • spłaty rat uzależnionych od okresu leasingowania (zazwyczaj ok. 24-48 miesięcy po 4-5 tys. złotych netto miesięcznie),
 • wykupu na poziomie od 1-40% wartości pojazdu. 

Oznacza to, że leasingobiorca musi być przygotowany na średnio 8-10 tys. złotych netto. miesięcznie przez cały okres leasingowania (gdy rozmawiamy o pojazdach z przedziału cenowego między 300-500 tys. zł). Sprzedając auto po takich 4 latach eksploatacji, jego wartość będzie wahać się w granicach 100-200 tys. zł. Trzeba więc przyznać, że w rozliczeniu ogólnym strata jest duża. 

Wynajmując auto luksusowe, zapłacisz ok. 8-10 tys. złotych w skali miesiąca bez wkładu własnego i będziesz mógł korzystać z usług jedynie wtedy, kiedy będzie CI to potrzebne. Nie musisz też przejmować się ubezpieczeniem, serwisem, przeglądami, usterkami, sezonową wymianą opon itp. Jest to zatem komfortowa opcja w podobnych pieniądzach – z możliwością regularnych zmian modeli samochodów.

Jak to wygląda w praktyce?

Wypożyczenie luksusowego auta to nic skomplikowanego – zwłaszcza jeśli posiadasz internet. Wystarczy:

 1. wejść na stronę PremiumRental.pl;
 2. wybrać auto, które Cię interesuje;
 3. wybrać zakres odbioru i zwrotu pojazdu;
 4. dopełnić formalności;
 5. odebrać pojazd w ustalonym terminie i miejscu;
 6. wpłacić kaucję; 
 7. cieszyć się ogromną przyjemnością z jazdy;
 8. zwrócić samochód i odebrać kaucję. 

To naprawdę jest o wiele prostsze, niż może się wydawać. W razie ew. komplikacji zespół PremiumRental.pl jest do dyspozycji i pomoże z każdym problemem.

Artykuł partnera