Czasem nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak duże znaczenie mają dla nas usługi i produkty, z których korzystamy na co dzień. Świetnym przykładem są m.in. transport i spedycja. Dlaczego są one dla nas (jako odbiorców) tak ważne? Z przyjemnością odpowiemy na wiele najczęściej zadawanych pytań. Zapraszamy zatem do lektury. 

Transport i spedycja na skalę lokalną i krajową

Jeszcze do niedawna, w mniejszych miastach królowały niewielkie osiedlowe sklepy, w których można było nabyć produkty od lokalnych firm lub z gospodarstw usytuowanych w stosunkowo niewielkiej odległości. Mieliśmy również ograniczone możliwości wysyłania przesyłek, gdyż poczta oferowała bardzo duże limity wysyłkowe (oczywiście pod względem gabarytów i wagi). 

Dziś dosłownie wszystko się zmieniło, ponieważ na wyciągnięcie ręki mamy mnóstwo profesjonalnych firm odpowiedzialnych za transport i spedycję. Jeśli więc producent z jednej części kraju chce współpracować z wieloma sklepami w całej Polsce, nie stanowi to problemu i wyzwania. Wiele zleceń w obrębie kraju można planować nawet jako jednodniową finalizację. 

Transport i spedycja na skalę międzynarodową

Czy transport i spedycja poza granice kraju różni się w sposób znaczny od realizacji krajowych? Pozornie mogłoby wydawać się, że nie jest to wcale wielka różnica. W praktyce jednak wymaga to dużo większego zaangażowania, gdyż każdy etap musi być dostosowany zarówno do przepisów prawnych w Polsce, jak i poza jej granicami. Im więcej krajów kierowca lub sam ładunek musi pokonać, tym więcej pracy czeka na specjalistów. 

Niemniej jednak jest to branża, która nie może narzekać na brak intratnych zleceń. Transport i spedycja międzynarodowe pozwalają na to, by markety i bardziej rozwinięte hurtownie były w stanie dostarczyć nam dużo więcej “egzotycznych” produktów i asortymentu od zagranicznych producentów. Rozwinięte firmy transportowe umożliwiają również wyjście Polskich firm na głębsze wody. Warto więc współpracować z najlepszymi. 

Wszystko dzięki technologii i wiedzy

Skąd tak duży rozwój? Oczywiście dzięki technologii, gdyż dziś dysponujemy wieloma fantastycznymi narzędzi, których nie mieliśmy dostępnych jeszcze kilka lat temu. Jednym z takich przykładów jest m.in. GPS lub stały nadzór sytuacji na drogach, dzięki czemu spedytorzy są w stanie na bieżąco analizować ruch i skierować kierowców tak, by omijali oni zagrożenia, roboty drogowe, korki, czy inne utrudnienia. Nawigacja to naturalnie niejedyny eksploatowany system odpowiedzialny za wsparcie pracy specjalistów. Z czystym sumieniem możemy powiedzieć, że jest to zaledwie wierzchołek, gdyż innym wariantem są oprogramowania monitorujące. Te z kolei działają dzięki ogromnej ilości czujników w pojazdach i modułowi odpowiedzialnemu za transfer danych do systemu. 

Zależy Ci na tym, by obsługa Twojego zadania była zorganizowana przez najlepszych specjalistów w branży z wieloletnim doświadczeniem? Nie ma w tym nic trudnego. Wystarczy zapoznać się z ofertą firmy Koimex.pl, gdzie znajdziesz wszystkie najistotniejsze informacje dot. usług, cen i zakresu.

Artykuł partnera