Ruszył konkurs UNIQA „Wygraj MINI minimalnym wysiłkiem”.  Klienci ubezpieczyciela, którzy zakupią ubezpieczenie komunikacyjne będą mieli szansę na wygranie samochodu, skutera lub nagrody pieniężnej. To kolejne działanie, po kampanii wizerunkowej i produktowej, które ma budować świadomość marki.

Możliwość wygrania atrakcyjnych nagród

Ruszył konkurs UNIQA „Wygraj MINI minimalnym wysiłkiem”.  Każdy klient, który zdecyduje się na zakup ubezpieczenia komunikacyjnego UNIQA zyska nie tylko ochronę, ale też i możliwość wygrania nagrody. Co trzeba zrobić, by wziąć udział w konkursie? Wystarczy kupić polisę komunikacyjną UNIQA i odpowiedzieć na pytanie konkursowe. Tu warto zwrócić uwagę na to, że główną nagrodą jest samochód – nowy Mini Cooper. Klienci mogą również wygrać dwa włoskie skutery, a co tydzień 15 osób ma do zdobycia 100 zł.

– Połączenie dwóch marek chcemy celebrować z naszymi klientami, agentami i partnerami. Dlatego startujemy z konkursem dającym możliwość wygrania atrakcyjnych nagród „minimalnym wysiłkiem”. Cieszymy się, że już pierwszego dnia do konkursu zgłosiło się kilkadziesiąt osób. Mam nadzieję, że konkurs zachęci zarówno do odwiedzenia naszej nowej strony internetowej, jak i naszych agentów. Dzięki temu klienci będą mieli możliwość zapoznać się nie tylko ze szczegółami konkursu, ale również z naszą nową ofertą produktową – mówi Mariusz Skoczek, dyrektor zarządzający Pionu Sprzedaży Bezpośredniej w UNIQA.

Konkurs dla Klientów UNIQA

Z informacji podanych przez ubezpieczyciela wynika, że konkurs wystartował 26 kwietnia i potrwa do 6 czerwca. Szczegóły na jego temat można znaleźć także na stronie ubezpieczyciela. Co więcej o konkursie informuje spot reklamowy, który można już zobaczyć w głównych stacjach TV.

 To pierwszy tej skali konkurs dla klientów UNIQA i kolejne działanie, dzięki któremu konsekwentnie budujemy świadomość marki. Pracując wiele lat dla AXA, staliśmy się mistrzem w kreowaniu wizerunku i łączeniu kampanii ATL ze sprzedażą. Mamy wszystko policzone i wiemy, jakich możemy spodziewać się efektów w rozpoznawalności marki, i  w jakim czasie. Wizerunek, jako jeden z elementów, bardzo szybko przekłada się na sprzedaż, we wszystkich kanałach, nie tylko w online, ale także u agenta i partnerów. To jest sprzężenie zwrotne ze strategią omnikanałowości, którą zapoczątkowaliśmy jako AXA, ale rozwijamy i kontynuujemy już jako UNIQA – mówi Agnieszka Durst-Wilczyńska, dyrektor Departamentu Zarządzania Marką w UNIQA.

Projekty marketingowe UNIQA

Przypominamy, że konkurs dla klientów jest już kolejnym projektem marketingowym UNIQA w tym roku. Jeszcze w lutym rozpoczęła się kampania wizerunkowa ubezpieczyciela, a  w kwietniu kampania promująca ubezpieczenie komunikacyjne.

Po miesiącu kampanii wizerunkowej, wg badań Kantara, świadomość spontaniczna marki UNIQA wzrosła z 7 do 16 proc., a świadomość T3OM (top 3 of mind) z 2 do 8 proc. To dobry wynik i nie koniec naszych ambicji. UNIQA inwestuje w markę, bo naszym celem jest, aby marka weszła do pierwszej trójki marek ubezpieczeniowych w Polsce. Pierwsze wyniki wskazują na to, że ten plan właśnie się realizuje – dodaje Agnieszka Durst-Wilczyńska.

Źródło: UNIQA