Oddając samochód do skupu trzeba liczyć się z nieco niższym zarobkiem niż przy samodzielnej sprzedaży, ale ewentualne straty finansowe rekompensują inne korzyści. Komu opłaca się skorzystać z takiego rozwiązania?

Szybciej niż z ogłoszenia

Główna zaleta umowy ze skupem to czas. Skup aut Prudnik może podpisać umowę nawet tego samego dnia, gdy zdecydujemy się sprzedać swoje auto. Nie ma też problemu z przekonaniem skupu do transakcji, podczas gdy przy ogłoszeniu trzeba czekać, aż ktoś się odezwie, potem z nim negocjować stawkę i wreszcie przeprowadzić wszystkie formalności związane ze sprzedażą.

Skupy w większości są zainteresowane każdym pojazdem, choć czasami może być problem z autem bardzo starym albo mało popularnej marki, generalnie jednak łatwo znaleźć skup chętny przejąć nasz samochód. Transakcja ogranicza się do wysłania swojej oferty, zaraz potem skup przeprowadza wycenę i już można dobijać targu, a pieniądze wypłacane są od ręki.

Kto najczęściej oddaje samochód do skupu?

Skup jest idealną opcją dla wszystkich kierowców, którym bardzo zależy na czasie i błyskawicznej wypłacie gotówki. Jest to także wygodne rozwiązanie dla właścicieli aut poleasingowych, powypadkowych, mocno uszkodzonych, zaniedbanych, czyli takich, na które popyt jest raczej niewielki. Na portalach ogłoszeniowych też da się sprzedać uszkodzone czy niesprawne auto, ale trwa to przynajmniej kilka tygodni i raczej nie należy się spodziewać atrakcyjnej ceny.

Skup aut Chrzanów nie wymaga tak starannego przygotowania pojazdu jak przy sprzedaży z ogłoszenia – samochodu można nie myć, a przepalona żarówka czy zniszczona wycieraczka nie mają większego wpływu na końcową cenę. Sprzedając auto na rynku wtórnym zwykle trzeba jeszcze trochę w niego zainwestować, tak by podbić cenę, sporo czasu zajmuje także samo przygotowanie ogłoszenia.

Do skupu auto warto oddać również wtedy, gdy nie ma się już środków na dalsze remonty, a samochód sprawia kierowcy tyle kłopotów, że i tak tylko kwestią czasu jest konieczność oddania go na złom.

Artykuł partnera