Każdy pojazd w Polsce musi posiadać aktualną polisę OC. Za jej brak grożą surowe kary więc lepiej o niej nie zapomnieć. Na rynku mamy dziesiątki firm zajmujących się ubezpieczeniem OC oraz AC. Cena polisy zależy od:

  • Osoby ubezpieczającej pojazd (im większe doświadczenie i brak szkód, tym tańsze OC)
  • Pojazdu (Jeśli statystycznie dany pojazd często ulega kolizją cena OC będzie większa)
  • Miejsca zakupu polisy OC (Możemy zakupić u agenta, przez porównywarkę oc, u ubezpieczyciela itd.)

W tym artykule omówimy trzeci punkt. Miejsce, w którym zakupimy ubezpieczenie OC ma bardzo duży wpływ, na cenę końcową polisy. Warto mieć możliwość porównać dziesiątki ofert różnych ubezpieczycieli i wybrać najkorzystniejszą dla nas. Często samo ubezpieczenie OC może myć o kilkaset złotych tańsze. Wiele kierowców o tym nie wie, ale co roku przepłacają za swoje ubezpieczenie. Firmą często zależy na jak największym zysku a klientowi na wygodzie. Gdy podpiszemy już umowę z daną firmą od ubezpieczeń komunikacyjnych, jest ona odnawiana co rok bez naszej ingerencji. Ale czy ta cena jest korzystna i czy można płacić mniej za oc?

Jak wyszukać najtańsze OC i AC przez Internet?

Sposobem na oszczędzenie jest skorzystanie z porównywarek ubezpieczeń Komunikacyjnych. W prosty sposób możemy porównać oferty od dziesiątek firm i wybrać najtańszą i najkorzystniejszą dla nas. Proces ten jest bardzo prosty i szybki, a wyniki możemy otrzymać już po 5 minutach. Co ciekawe możemy zakupić ubezpieczenie nawet do 180 dni wcześniej i zarezerwować aktualną cenę. Jest to ciekawa opcja, ponieważ ubezpieczenia mogą drożeć z roku na rok. Polisę zakupione online możemy również zwrócić do 30 dni. A więc oszczędzamy czas i pieniądze. Gdy porównywarka wyszuka nam korzystniejszą ofertę niż mamy aktualnie, wystarczy z niej skorzystać i cieszyć się z tańszego OC lub AC.

Dodatkowe kody rabatowe na ubezpieczenie

Na rynku mamy kilka przodujących firm świadczących porównywanie ubezpieczeń OC. Często organizują one dodatkowe promocje, konkursy i kody rabatowe dla swoich klientów. Jest to ciekawa opcja reklamy zarówno dla nich jak i dla nas. Firma zyskuje klienta, a my dodatkowo oszczędzamy. W dniu pisania artykułu ciekawą promocję na ubezpieczenie posiada firma Mubi. Korzystając ze specjalnego kodu rabatowego, zyskać możemy dodatkowo zwrot 150 zł. Szukamy najtańszej polisy dla siebie a dodatkowo Mubi zwraca nam 150 zł na konto bankowe. Aby skorzystać z tej oferty trzeba mieć specjalny link od partnera Mubi. Opis promocji znaleźć możemy, chociażby na stronie okazone.pl, która zbiera różnego rodzaju kody rabatowe w jednym miejscu. Jeśli chcesz skorzystać z promocji Mubi przejdź w instrukcję znajdującą się na blogach Mubi kod rabatowy lub Mubi 150 zł

Kolejną znaną firmą, która organizuje kody rabatowe dla swoich klientów jest Rankomat. Rankomat zajmuje się ubezpieczeniami na szeroką skalę w tym również komunikacyjnymi. Ciekawe promocje znajdziemy na stronie Rankomat kod rabatowy.

Korzystając z tych rozwiązań, jeszcze bardziej możemy obniżyć cenę polisy OC i AC.

Podsumowanie

Mamy kilka miejsce, gdzie możemy zakupić polisę na swój samochód. Jedni wolą skorzystać ze swojego agenta, inni wolą bezpośrednio w swojej ulubionej firmie, a inni korzystają z porównywarek ubezpieczeń i szukają najlepszych ofert u wielu ubezpieczycieli. Każdy sposób ma swoje plusy i minusy. Warto skorzystać z popularnych porównywarek i sprawdzić, czy nie znajdą nam najtańszej oferty a dodatkowo skorzystać z kodów rabatowych i dodatkowo oszczędzić.

Artykuł partnera