Pad polerski, czyli inaczej polerka samochodowa to najskuteczniejszy i najszybszy sposób na przywrócenie blasku lakierowi twojego auta. Aby osiągnąć zamierzony efekt, trzeba jednak dokonać odpowiedniego wyboru gąbki z pianki poliuretanowej, futra czy filcu z wełny naturalnej. 

Jak działa pad polerski?

Jak wybrać najlepszy pad?

Jak działa pad polerski?

Pad polerski toi inaczej gąbka, którą zakłada się na urządzenie poleskie. Z pomocą pada i odpowiedniej pasty szybko i skutecznie można przywrócić autu idealny blask lakieru. Do wyboru jest całkiem spory asortyment tego typu akcesoriów. Przede wszystkim do wyboru są tarcze z gąbki z pianki poliuretanowej, futra i filce z wełny naturalnej. Nie każde rozwiązanie sprawdzi nie jednak w przypadku konkretnego samochodu, dlatego wyboru trzeba dokonywać uważnie.

Jak wybrać najlepszy pad?

Ogólna zasada wyboru padów polerskich zakłada, że im twardsza jest gąbka, tym większą jest jej moc ścierna. Inaczej działa to jedynie w przypadku futra polerskiego, które wydaje się bardzo miękkie, a paradoksalnie dzięki swojej sile cięcia łączone jest z najbardziej agresywnymi produktami polerskimi. Warto pamiętać, że agresywne tarcze nigdy nie stanowią ostatniego akcesorium wykorzystywanego do pracy z lakierem. Im twardszy jest bowiem pad polerski, tym gorsze wykończenie lakieru pozostawia. Do wyboru masz:

  • gąbki polerskie z pianki poliuretanowej – najbardziej popularne, o różnej twardości, różnią się nie tylko średnicą i kształtcem, lecz także przepustowością powietrza i trwałością. Szeroki wybór pozwala na znalezienie idealnego rozwiązania. Twarde pady stosuje się z agresywnymi produktami polerskimi, najczęściej aby usunąć głębokie zarysowania. Średnie pady możesz śmiało łączyć z uniwersalnymi pastami polerskimi. Pomagają one usunąć defekty o średniej wielkości. Gwarantują one także optymalne wykończenie lakieru. Cechuje je najlepszy stosunek mocy ściernej do uzyskiwanego wykończenia. Miękkie gąbki stosuje się głównie do ostatecznego wykończenia i wydobycie połysku lakieru. Łączy się je więc z pastami wykończeniowymi. Delikatny pad pomaga usunąć hologramy, a jednocześnie pozostawia lakier w idealnym połysku. Łączenie określonego rodzaju pada z pastą ścierną pozwala regulować moc jej cięcia.
  • futro polerskie to alternatywa dla ostrych i twardych gąbek. Mimo pozornej delikatności, rozwiązanie to cechuje się bardzo dużą mocą ścierną. Przy tym zachowuje jednak wysoki poziom wentylacji. Po futro polerskie sięgasz, jeśli zależy ci na agresywnym polerowaniu lakieru. Plusem tego rozwiązania jest szybkość pracy, natychmiastowe efekty. Niestety trzeba jednak liczyć się z tym, że futro pozostawia gorsze wykończenie lakieru niż tradycyjne pady.

Artykuł partnera