Tioman, producent znaków drogowych, to spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, która powstała w 1998 roku. Jej siedziba znajduje się w Łysomicach, w województwie kujawsko-pomorskim (teren Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej). Misją firmy jest poprawa bezpieczeństwa (zarówno pieszych, jak i kierowców) na drogach. Produkcja znaków drogowych to nie wszystko – Tioman oferuje również m.in. tablice informacyjne, znaki aktywne, meble miejskie, barierki i wiele innych.

Tioman – znaki drogowe producent

Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że znaki drogowe, po prostu, są. Ciężko byłoby wyobrazić sobie świat, w którym ich nie ma. To oneorganizują ruch drogowy – informują kierowców, kiedy należy zwolnić, gdzie znajduje się przejście dla pieszych, kiedy mają pierwszeństwo. Bez tych informacji trudno byłoby się poruszać. Bezpieczeństwo to podstawa, a właśnie to zapewniają znaki drogowe i inne urządzenia bezpieczeństwa drogowego. Tioman to producent z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem, któremu zaufało wiele zarządów i realizował zlecenia w wielu miastach. Firma stale się rozwija – zarówno jeśli chodzi o technologię, jak i o zatrudnianie nowych ekspertów.

Producent znaków drogowych Tioman

Certyfikaty

Firma Tioman posiada szereg certyfikatów świadczących o najwyższej jakości produkowanych dóbr i ich zgodności z obowiązującymi obecnie normami. Są to m.in. Krajowy Certyfikat Stałości Właściwości Użytkowych Nr 009-UWB-078 Balustrady i ogrodzenia dla pieszych i rowerzystów, Certyfikat Stałości Właściwości Użytkowych nr 2219-CRP-0006 Stałe pionowe znaki drogowe zgodne z EN 12899-1:2007, Certyfikat Stałości Właściwości Użytkowych nr 1833-CRP-0067 Konstrukcje wsporcze do pionowych znaków TIOMAN PASSIVE SAFETY SIGN SUPPORT T-SAFE.

Oznakowanie pionowe

Oznakowanie pionowe jest niezbędnym elementem ruchu drogowego, który zapewnia ład i bezpieczeństwo. Na oznakowanie pionowe składają się znaki drogowe, ale też podkłady do znaków drogowych i systemy montażowe. Zamontowanie znaku, który wytrzyma wiele lat, w każdych warunkach atmosferycznych, to nie jest wcale taka prosta sprawa. Doświadczenie firmy Tioman sprawia, że produkuje stabilne i niezawodne znaki oraz systemy montażowe.

Producent znaków drogowych Tioman

Znaki aktywne, znaki zmiennej treści

Znaki aktywne to te podświetlane, które widać z większej odległości, również w gorszych warunkach atmosferycznych. Firma Tioman zajmuje się produkcją samych znaków aktywnych, znaków podświetlanych oraz systemów zasilania do nich (akumulatory, skrzynki). Znaki aktywne stawiane są w miejscach szczególnie niebezpiecznych, np. przejście dla pieszych przy ulicy, gdzie samochody jeżdżą bardzo szybko i nie ma sygnalizacji świetlnej. To bardzo istotny element ruchu drogowego, gdyż zapobiega najgroźniejszym wypadkom czy kolizjom. Nowoczesne znaki aktywne posiadają oświetlenie LED, a więc nie pobierają zbyt dużej ilości prądu.

Producent znaków drogowych Tioman zajmuje się też produkcją znaków zmiennej treści, tj. pryzmatyczne, zasilane energią elektryczną bądź słoneczną. Wyświetlane na nich informacje (np. o sposobie zmiany organizacji ruchu) ułatwiają jazdę kierowcom. Tioman produkuje też sygnalizację wahadłową, której używa się w miejscach, w których jednoczesny przejazd samochodów w obydwóch kierunkach chwilowo nie jest możliwy (np. przez roboty drogowe).

Urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego

Trudno byłoby wyobrazić sobie ruch drogowy bez luster drogowych, odbojnic, słupków parkingowych czy blokujących, progów zwalniających, słupków drogowych czy separatorów. Produkcją tych urządzeń również zajmuje się firma Tioman. Zapewniają one bezpieczeństwo (progi zwalniające na osiedlach, po których kierowcy nie powinni zbyt szybko się poruszać, słupki drogowe w nocy, lustra drogowe pokazujące to, czego ludzkie oko by nie wychwyciło) oraz organizację (słupy parkingowe czy separatory). Urządzenia te muszą być jednak świetnej jakości, stabilne, dobrze przymocowane do podłoża.

Producent znaków drogowych Tioman

Tabliczki z nazwami ulic oraz tablice unijne i reklamowe

Tioman zajmuje się również produkcją tabliczek z nazwami ulic oraz tablic unijnych (stawianych zwykle w pobliżu realizowanego bądź zrealizowanego projektu unijnego) i reklamowych. Tablice powinny być wykonane z solidnej blachy bądź aluminium, by były odporne na wszelkie warunki atmosferyczne. Tabliczki z nazwami ulic ułatwią trafienie do celu – zarówno pieszo, jak i samochodem.

Kolej i meble miejskie

Firma Tioman ma też w swojej ofercie gabloty, które umieszcza się na peronach, oznakowanie peronów, kosze na śmieci, wiaty przystankowe i wygrodzenia kolejowe. Tabliczki wskazujące kierunek dojścia do danego peronu czy z numerem peronu ułatwiają podróżnym dotarcie do celu, a wiaty zapewniają komfort oczekiwania. Wieloletnie doświadczenie firmy Tioman to gwarancja solidnej konstrukcji.

Firma Tioman produkuje również wiaty przystankowe, ławki miejskie i parkowe, kosze na śmieci oraz stojaki rowerowe. Te pozornie mało istotne kwestie powodują, że miasto wygląda tak, jak wygląda. Mieszkańcy mają się gdzie spotkać, usiąść po spacerze z psem czy spotkać się. Kosze na śmieci są niezbędne – bez nich ludzi mogłoby kusić śmiecenie ulicy bądź trawnika.

Artykuł sponsorowany