Elektryczne samochody są w Polsce znacznie mniej popularne niż auta z silnikiem benzynowym. Polacy obawiają się silników elektrycznych głównie z powodu ich nieznajomości – niewiele osób może chwalić się doświadczeniem w prowadzeniu auta napędzanego elektrycznie. Jeśli starasz się żyć ekologicznie, sprawdź, dlaczego warto zrezygnować z samochodu benzynowego na rzecz elektrycznego.

  1. Ekologiczny i ekonomiczny środek transportu
  2. Szybkie ładowanie samochodów elektrycznych w całym kraju

Dlaczego warto postawić na elektryczny samochód? Powodów jest wiele! Przede wszystkim jest to jednak ekologiczny środek transportu, dzięki któremu można być niezależnym i jednocześnie dbać o środowisko. Dowiedz się więcej o samochodach elektrycznych.

Ekologiczny i ekonomiczny środek transportu

Samochody elektryczne to jeden z najprzyjaźniejszych dla środowiska środków transportu. Ich silniki nie wyrzucają żadnych spalin, gdyż nie zużywają benzyny ani innego paliwa. Do napędzania auta elektrycznego potrzebna jest jedynie energia elektryczna, którą dodatkowo można pozyskiwać z „czystych” źródeł. Samochody elektryczne można ładować w specjalnych stacjach ładowania, które wytwarzają prąd np. z energii słonecznej.

Stacje ładowania a panele fotowoltaiczne – prąd potrzebny do lądowania samochodów elektrycznych jest efektywnie pozyskiwany z energii słonecznej. Dzięki temu do jego wytwarzania nie używa się nieekologicznych źródeł (np. węgla), co stanowi dodatkową korzyść dla środowiska.

Korzystanie z samochodów elektrycznych jest niedrogie, gdyż auto można tanio naładować nawet we własnym domu przy użyciu instalacji fotowoltaicznej. Takie rozwiązanie sprawia, że użytkowanie auta jest praktycznie darmowe. Wydajne panele pozwalają naładować akumulator auta do pełna bez konieczności dokupowania prądu z elektrowni. Domowa instalacja fotowoltaiczna dodatkowo zapewni prąd do działania sprzętów agd, ogrzewania, systemu inteligentnego domu itp.

Szybkie ładowanie samochodów elektrycznych w całym kraju

Stacja ładowania pojazdów elektrycznych jest coraz powszechniejszym widokiem w polskich miastach i poza nimi. Dzięki takim punktom możliwe jest naładowanie auta w trasie, co sprawia, że mobilność aut elektrycznych jest wysoka. Mapa ładowarek do samochodów elektrycznych umożliwia sprawdzenie, w których miejscach na trasie można uzupełnić prąd w akumulatorze, by bezpiecznie dotrzeć do celu. Mapa jest na bieżąco aktualizowana, dlatego stale pojawiają się na niej nowe punkty, w których kierowcy mogą naładować swoje samochody.

Artykuł sponsorowany