Numer VIN Volvo to unikalny kod służący do identyfikacji samochodu. Dzięki niemu można również uzyskać informacje na temat danych technicznych pojazdu. Co ważne numery VIN w samochodach nie są takie same, a to oznacza, że ​​rozkodowanie numeru VIN w Volvo może być pomocne do wyszukania ważnych informacji na temat auta, które chcesz kupić. Dekoder VIN ujawni szczegółową historię pojazdu taką jak naprawy serwisowe czy liczba wcześniejszych właścicieli. A zatem jak znaleźć VIN w Volvo i jak go rozkodować? Podpowiadamy w artykule.

Volvo – rozkodowanie numeru VIN

Rozkodowanie numeru nadwozia w Volvo może być szczególnie istotne dla osób, które planują zakup samochodu z rynku wtórnego. Numer identyfikacyjny Volvo pomaga ustalić takie szczegółowe parametry jak miejsce produkcji, rok modelowy czy opcje wyposażenia. Jednak weryfikacja numeru nadwozia pozwala przede wszystkim na przeszukanie bazy skradzionych pojazdów oraz zapoznanie się z jego pełną historią wypadkową czy własności. Jak widać rozkodowanie numeru VIN w Volvo pozwala za zapoznanie się z ważnymi informacjami na temat pojazdu, dzięki czemu można zweryfikować dane podawane przez sprzedawcę. Jeżeli chcesz dowiedzieć się czy Volvo, którym jesteś zainteresowany jest bezwypadkowe rozkoduj VIN poprzez poniższy formularz.

Volvo – gdzie znaleźć VIN?

Pierwszą rzeczą, którą powinniśmy zrobić przed sprawdzeniem numeru nadwozia jest zlokalizowanie gdzie VIN znajduje się na stałym elemencie w Volvo i porównanie go z numerem VIN zapisanym w dokumentach. Jednak znalezienie VIN w Volvo może być trudne, bowiem nie zawsze znajduje się w typowych miejscach. Jeżeli zatem zastanawiasz się gdzie jest VIN w Volvo S80 to w latach 2006- 2009 umieszczano go na podłodze przed fotelem pasażera lub obok fotela, a tabliczka z VIN zlokalizowana jest na obudowie deski rozdzielczej z lewej strony. Natomiast w Volvo V50 producent zlokalizował VIN na stałym elemencie znajdującym się na przegrodzie czołowej, zaś tabliczkę z VIN na słupku środkowym prawym od strony drzwi pasażera z tyłu. Z kolei Volvo XC 60 (2013- 2016) numer VIN na elemencie stałym ma na podłodze przed fotelem pasażera. Podobnie jest w przypadku modelu XC 90.

Pamiętajmy również o tym, że najbardziej wiarygodny jest wybity numer VIN, a nie ten naklejony. I bez względu na to czy usiłujemy zlokalizować numer VIN w Volvo XC 70, S60 czy V40 warto skorzystać z narzędzia, które usprawni poszukiwania numeru nadwozia.

Volvo – sprawdzenie numeru VIN

Weryfikacja danych umieszczonych przez producenta Volvo w kodzie VIN może być bardzo pomocna, szczególnie przed zakupem pojazdu prowadzonego z zagranicy. Sprawdzenie numeru VIN w Volvo pozwoli na upewnienie się czy deklaracje składane przez sprzedawcę pojazdu są zgodne ze stanem faktycznym.  W szczególności te dotyczące wersji wyposażenia Volvo, potencjalnych napraw serwisowych czy rzeczywistego przebiegu. Zatem jak sprawdzić historię Volvo? Można tego dokonać online wypełniając poniższy formularz. Usługa w wersji podstawowej dostępna jest bezpłatnie, natomiast osoby chcące zapoznać się z szczegółową historią danego pojazdu marki Volvo mogą skorzystać pełnego raportu historii pojazdu, który jest płatny.