Numer VIN Volkswagena to indywidualny kod składający się z 17 znaków, dzięki któremu można dowiedzieć się wielu ważkich informacji na temat pojazdu. Co ważne ​​rozkodowanie numeru VIN w Volkswagenie może być pomocne do wyszukania ważnych informacji na temat auta, które chcesz nabyć. Zakup używanego pojazdu marki Volkswagen może wiązać się z pewnym ryzkiem, ale dekoder VIN ujawni szczegółową historię pojazdu. Zatem jak znaleźć VIN w Volkswagenie i jak go rozkodować? Przeczytaj w naszym artykule.

Volkswagen – rozkodowanie numeru VIN

Rozkodowanie numeru nadwozia w Volkswagenie jest dobrą dla osób planujących zakup samochodu, szczególnie jeśli auto będzie sprowadzone z zagranicy. Numer identyfikacyjny Volkswagena pomaga w określeniu takich szczegółowych parametrów technicznych jak kraj produkcji, rok modelowy, typ napędu, wersja silnikowa oraz opcje wyposażenia. Jednak istotne jest to, że weryfikacja numeru nadwozia pozwala na przeszukanie bazy skradzionych pojazdów oraz zapoznanie się z jego pełną historią taką jak ilość właścicieli czy potencjalnych wypadków. Jak widać rozkodowanie numeru VIN w Volkswagenie pozwala poznać ważne informacje na temat pojazdu, dzięki czemu można zweryfikować dane podawane np. przez zbywcę i ograniczyć ryzyko związane z zakupem używanego auta. Jeżeli chcesz dowiedzieć się czy Volkswagen, którym się interesujesz nie jest wypadkowy rozkoduj VIN poprzez poniższy formularz.

Volkswagen – gdzie znaleźć VIN?

Pierwszą rzeczą, którą powinniśmy zrobić przed weryfikacją numeru VIN jest sprawdzenie jego lokalizacji w samochodzie i porównanie go z numerem VIN znajdującym się w dokumentach. Już na pierwszy rzut oka można zauważyć jakieś ingerencje w numerze nadwozia. Jednak znalezienie VIN w Volkswagenie może być niełatwe, bowiem jego umiejscowienie jest zależne nie tylko od modelu, ale i rocznika. Jeżeli zastanawiasz się gdzie jest VIN w Volkswagenie Golfie to w latach 1998- 2002 umieszczano go na stałym elemencie na przegrodzie czołowej. Roczniki 2003- 2008 numer VIN na elemencie stałym miały umiejscowiony na przegrodzie czołowej oraz na obudowie deski rozdzielczej z lewej strony, tabliczka z VIN znajdowała się na słupku środkowym lewym. Natomiast modele z lat 2008- 2012 numer VIN miały zlokalizowany numer VIN w trzech miejscach. Popularny Passat tabliczkę z numerem VIN ma na przegrodzie czołowej z prawej strony oraz na obudowie deski rozdzielczej z lewej strony. Młodsze roczniki z lat 2010-2013 numer VIN na elemencie stałym mają zlokalizowany na wzmocnieniu bocznym prawym, a tabliczkę z VIN na słupku środkowym lewym. Równie często spotykane na naszych drogach Polo tabliczkę z numerem VIN ma na wzmocnieniu bocznym lewym w pobliżu gniazda osadzenia lewego amortyzatora.

Umiejscowienie numeru VIN w Volkswagenie bez względu na to czy mamy model Amarok, Fox, Golf Plus, Sharan, Touareg, Touran czy dostawczy Caddy lub Crafter może nie być w oczywistej lokalizacji, dlatego czasami warto skorzystać ze sprawdzonych narzędzi, tak by nie tracić czasu na długie poszukiwania.

Volkswagen – sprawdzenie numeru VIN

Weryfikacja danych technicznych Volkswagena przed zakupem może być bardzo pomocna w przypadku chęci nabycia samochodu z zagranicy. Sprawdzenie numeru VIN w Volkswagenie pozwoli na skonfrontowanie danych o pojeździe umieszczonych przez producenta z informacjami przekazanymi przez sprzedawcę. W szczególności tych dotyczących konstrukcji Volkswagena, potencjalnych napraw serwisowych czy przebiegu.  Zatem jak sprawdzić historię pojazdu marki Volkswagen? Można tego dokonać online wypełniając poniższy formularz. Usługa w wersji podstawowej dostępna jest wersji darmowej, natomiast osoby chcące zapoznać się z szczegółowymi informacjami na temat Volkswagena mogą skorzystać pełnego raportu historii pojazdu, który jest płatny. Jednak koszt usługi jest stosunkowo niewielki w odniesieniu do ceny jaką możemy uiścić za auto z ukrytymi problemami.