Numer nadwozia jest używany na całym świecie przez producentów pojazdów do jednoznacznej identyfikacji samochodu. Numer VIN zawiera także techniczne dane dotyczące producenta, roku modelowego oraz oryginalnego wyposażenia. Sprawdzenie numeru VIN Toyoty pozwala na znalezienie szczegółowych informacji o wszelkich ważnych zdarzeniach dotyczących samochodu tj. liczba wcześniejszych właścicieli, dotychczasowy przebieg czy udział w wypadkach. Jednak, by zdekodować VIN musimy go najpierw zlokalizować. A zatem gdzie znaleźć VIN w Toyocie oraz jak go rozkodować? Podpowiadamy w artykule.

Rozkodowanie VIN Toyota

Rozkodowanie numeru nadwozia w samochodzie marki Toyota umożliwia między innymi weryfikację tego czy obecne wyposażenie samochodu jest oryginalnie. Możemy sprawdzić takie parametry Toyoty jak miejsce produkcji, kolor lakieru czy ilość poduszek powietrznych. Jednak tym, co najbardziej interesuje osoby planujące zakup Toyoty z rynku wtórnego, jest to czy w przeszłości brała udział w jakiś wypadkach, jaki ma przebieg oraz czy faktycznie przechodziło naprawy serwisowe. Rozkodowując VIN poprzez poniższy formularz dowiesz się również tego czy Toyota, którą chcesz kupić nie figuruje w kilkunastu dostępnych bazach skradzionych pojazdów.

Toyota – gdzie znaleźć numer VIN?

Jak pokazuje doświadczenie znalezienie numerów nadwozia może okazać się trudne. Tym bardziej, że w zależności od modelu i rocznika Toyoty, numery mogą być wybite w bardzo różnych miejscach. Jeśli zastanawiasz się gdzie jest VIN w Toyocie Auris to producent w modelach produkowanych w latach 2007- 2010 numer VIN na stałym elemencie umieszczał na podłodze pod fotelem pasażera, a tabliczkę znamionową z VIN na słupku środkowym lewym. Podobnie jest w przypadku młodszego rocznika 2010- 2012 Auris oraz popularnej Toyoty Avensis. Równie często spotykana na naszych drogach Corolla numer VIN na stałym elemencie ma umieszczony na przegrodzie czołowej. Z kolei SUV Toyota RAV4 ma umieszczony na słupku środkowym lewym. Natomiast Toyota Yaris z rocznika 2005- 2008 numer VIN na stałym elemencie ma zlokalizowany na podłodze przed fotelem pasażera.

Bez względu na to czy poszukujemy numeru VIN w Toyocie Verso, Aygo czy Corolla Veso warto skorzystać z dedykowanych ku temu narzędzi dostępnych online.

Pamiętajmy także o tym, że najważniejszym i najbardziej wiarygodnym numerem nadwozia jest ten wybity, a nie ten naklejony. Jeżeli mamy już zlokalizowany numer nadwozia wówczas możemy zdekodować VIN w Toyocie.

Sprawdzenie VIN w samochodzie marki Toyota

Sprawdzenie VIN w pojeździe marki Toyota, niezależnie od tego czy interesuje nas Yaris czy Auris daje możliwość weryfikacji fabrycznego wyposażenia, udziału auta w wypadkach a także liczby wcześniejszych właścicieli. Co ważne w przypadku aut sprowadzanych z zagranicy dzięki vindecoder możemy zapoznać się z historią serwisowania samochodu oraz jego przebieg. Dla wielu osób istotne jest także to, że sprawdzenie samochodu po numerze VIN pozwala na przeszukanie baz skradzionych pojazdów. Numer nadwozia można sprawdzić online, bez względu na porę dnia. Wystarczy wypełnić poniższy formularz i skorzystać z darmowej lub płatnej wersji raportu o danym pojeździe marki Toyota. Koszt pełnego raportu historii pojazdu jest naprawdę niski w stosunku do ceny, którą możemy zapłacić za auto, które może mieć jakieś ukryte problemy lub ma zawyżoną wartość.