Numer VIN jest indywidualny dla każdego samochodu. Jest to również bardzo cenne narzędzie w rękach kupującego, za pomocą którego możemy sprawdzić czy auto, które planujemy kupić warte jest naszego zainteresowania. Temu celowi służy opel vin decoder, z którego możemy skorzystać, aby dowiedzieć się co kryje się za dziwnym ciągiem znaków i liter, którym jest numer VIN. Oczywiście musimy ten numer znać. Gdzie znaleźć numer VIN w Oplu oraz jak go rozkodować. Ten artykuł odpowie Ci na te pytania.

Rozkodowanie VIN Opel

Rozkodowanie numerów nadwozia w Oplu pozwoli Ci na zweryfikowanie czy obecne wyposażenie samochodu posiada oryginalnie zamontowane przez producenta wyposażenie włączając w to kolor lakieru, tapicerkę, szyby, wykończenia, podgrzewanie szyb czy ilość poduszek powietrznych. Co jest równie ważne, dzięki rozkodowaniu VIN otrzymasz weryfikację poprawności cyfry kontrolnej w numerze VIN, w oparciu o tę wiedzę będzie można zweryfikować poprawność numeru nadwozia, który jest wybity w sprawdzanym przez ciebie Oplu. Tym co najbardziej powinno interesować kupujących nowego Opla jest to, czy auto nie figuruje bazach skradzionych pojazdów. Rozkodowując VIN poprzez poniższy formularz dowiesz się czy interesujący cię pojazd nie figuruje w kilkunastu dostępnych bazach skradzionych pojazdów.

Opel – gdzie znaleźć numer VIN?

Znalezienie numerów nadwozia w Oplu często bywa prawdziwym wyzwaniem. W zależności od modelu, numery potrafią być wybite w bardzo różnych miejscach. Jeśli zastanawiasz się gdzie jest vin w Oplu Astrze to producent w modelach produkowanych w latach 1999 – 2002 numer VIN umieszczał na stałym elemencie znajdującym się na podłodze obok fotela pasażera. Z kolei w Astrze, która była produkowana kilka lat później Opel Astra (2004-2011) numer VIN na stałym elemencie znajduje się na podłodze, przed fotelem pasażera. W tym momencie warto zaznaczyć, że najważniejszym i najbardziej wiążącym numerem nadwozia jest ten wybity, nie naklejony!

Inny popularny model Opla to Insignia, w tej produkowanej w latach 2008-2013 numer VIN na stałym elemencie znajduje się na przegrodzie czołowej. Z kolei w rodzinnej często widywanej na naszych drogach Merivie numery nadwozia znajdzie się aż w trzech miejscach. Inne popularne Ople, w których warto rozkodować VIN to Vectra, Zafira i Corsa.

Sprawdzenie VIN w samochodzie marki Opel

Sprawdzenie VIN w interesującym cię Oplu Astra, Vectra czy Insignia da ci gwarancję i pewność, że auto ma fabryczne wyposażenie oraz nie jest kradzione. Co jednak najważniejsze w przypadku aut sprowadzanych z zachodu poznasz całą historię jego serwisowania, uszkodzeń oraz zweryfikujesz przebieg, który często „magicznie” ulega zmianie przed sprzedażą. Sprawdzenia i weryfikacji numerów nadwozia dokonasz online, bez względu na porę oraz dzień. Wystarczy wypełnić poniższy formularz i skorzystać z darmowej lub płatnej (jest to naprawdę symboliczna kwota jeżeli interesuje nas zakup nowego auta) wersji raportu o konkretnym Oplu.