Na autostradzie A4 i A1 szykują się zmiany. Chodzi o system poboru opłat. Przepustowość na bramkach ma zwiększyć się aż trzykrotnie. Sprawdź o jakie systemy dokładnie chodzi.

A1 i Amber Go

Na początku lipca na autostradzie A1 wystartuje system, który testowany był już od roku. Każdy kierowca, który będzie chciał skorzystać z szybkiego przejazdu przez  bramki będzie musiał zainstalować aplikację AmberGo. Tam trzeba wypełnić dane dotyczące pojazdu, kierowcy oraz należy podpiąć kartę płatniczą.

Video Trolling

Video Trolling to nowy system, który będzie działał na odcinku autostrady A4 na trasie Kraków-Katowice. Działanie systemu polega na rozpoznawaniu przez kamery numeru rejestracyjnego pojazdu i pobierającego z konta kierowcy opłaty za przejazd. Do szybkiego przejazdu przez bramkę należy zainstalować dedykowaną aplikację.

ViaAuto

Najbardziej znanym systemem poboru opłat od lat jest system ViaAuto. Kierowcy samochodów osobowych z takiego rozwiązania mogą skorzystać na drogach zarządzanych przez GDDKiA (A2 Konin-Stryków, A4 Bielany Wrocławskie-Sośnica. System charakteryzuje się urządzeniem, które przyczepiane jest na szybie auta. Wysyłany jest impuls do bramki, który otwiera bramkę.

Nowe rozwiązania z pewnością uproszczą i przyśpieszą przejazd przez bramki na autostradzie. Jedyny problem to instalacja aplikacji i wiedza, na jakiej trasie obowiązuje dany system poboru opłat.

 
Rozkoduj VIN: