Ministerstwo cyfryzacji i infrastruktury połączyły siły w pracach, które mają ułatwić życie kierowców. Czy będzie można zarejestrować samochód przez internet?

Znowu nowe przepisy?

Radio Zachód poinformowało, że ministerstwo szykuje wprowadzenie nowych przepisów, z których zadowoleni będą kierowcy. Obecnie przedstawiciele obu resortów pracują nad nowymi rozwiązaniami.

Resort cyfryzacji planuje m.in. rozważyć likwidację zmiany tablic rejestracyjnych po sprzedaży samochodu osobie z innego powiatu. Obecnie przepisy mówią, że nowy właściciel ma na to trzydzieści dni.

Kolejne rozwiązanie dotyczy rezygnacji  z karty pojazdu. Nowe możliwości online sprawiają, że wszystkie informacje o samochodzie można sprawdzić w internecie, a samo posiadanie karty pojazdu przestaje mieć sens. Dla kierowców ma to oznaczać niższe koszty rejestracji. Obecnie za wyrobienie jej trzeba zapłacić 75 zł.

Najbardziej ciekawa zmiana dotyczy jednak samego sposobu rejestracji pojazdu. Jeśli pomysł wejdzie w życie to w wydziałach komunikacji nie będzie już kolejek! Ministerstwo Cyfryzacji rozważa możliwość rejestracji pojazdu bez odwiedzin w wydziale komunikacji. Wszystkie szczegóły załatwiałoby się online. Rozwiązanie na początku skierowane miałoby być do dealerów samochodowych, a następnie dla nabywcy pojazdów używanych.

Źródło: motoryzacja.interia.pl