Dobre ustawienie świateł w samochodzie ma wpływ na bezpieczeństwo. Ważne jest, by światło odpowiednio oświetlało drogę i nie oślepiało innych kierowców. Z tego powodu policja zapowiedziała wzmożone kontrole.

Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo

Tak nazywa się kampania stworzona przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.  Zadaniem akcji jest zwrócenie uwagi kierowców na stan i jakość oświetlenia w samochodzie.  Niewłaściwe ustawienie świateł i jakość oświetlenia może mieć wpływ na niedostateczne oświetlenie drogi oraz oślepianie innych kierowców. Złe ustawienie świateł i wadliwe oświetlenie ma wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Usterka oświetlenia zwiększa ryzyko wypadku drogowego.

Policjanci w całej Polsce będą prowadzić działania kontrolno-prewencyjne. Jeśli jakość oświetlenia będzie wzbudzała zastrzeżenia, to taki kierowca zostanie skierowany na badanie na stację diagnostyczną.

Bezpłatne badanie

Podobnie jak w ubiegłym roku kierowcy będą mogli również bezpłatnie sprawdzić oświetlenie na stacjach kontroli pojazdów, które działają pod patronatem instytutu Transportu Samochodowego oraz zrzeszonych w Polskiej Izbie Stacji kontroli Pojazdów. Sprawdzić światła w tych punktach można 16 grudnia br. Aplikacja Yanosik również bierze udział w akcji i doprowadzi kierowców do najbliżej stacji diagnostycznej. Cała kampania ma potrwać do 17 grudnia 2017 roku.

Źródło: motofakty.pl